4/05/2012

!...Bir Sosyal Sorumluluk projesi .. !

Ülkemizde yetiştirme yurtları vs. yerlerde kalan genç kızlar ortalama 25 yaşına kadar kalabiliyor  . Peki bu yaştan sonra napıyorlar parasız pulsuz ? Evi , parası , güvencesi yok . Şimdi size herkesin tanıdıgı ceren ablamın yani nimo stylo'nun bir yazısını iletiyorum '' Bu noktada çalışmalar yapan bir Dernek tanıdım. genckizsiginmaevi.org siteleri inceleyebilirsiniz. Bu derneğin amaçları hedefleri çok güzel. Yetiştirme yurdunda kalma süresi biten, ailesi tarafından şiddete ve cinsel istismara maruz bırakılan, töreler nedeniyle tehdit altında yaşayan ve zor durumda kalan 18-25 yaş arasındaki genç kızları sahiplenme, barındırma, eğitimine devam edenlerin eğitimlerini tamamlamasını sağlama, meslek edindirme ve toplumda birey olarak yaşamlarını kurabilmeleri için gerekli alt yapıyı oluşturmakta.

Hatta bir kısım yol katledilmiş.  İstanbul'da, Kadıköy ilçe sınırları içinde Güneş adını verdikleri sığınma evini açılmışlar. Güneş'in adresi gizli tutuluyormuş. İstanbul'da Avcılar ve Taksim ile diğer şehirlerde de Güneş'lerin açılma çalışmalarına başlanmış.

Peki ne gibi yardımlar yapılabilir?

İNSANİ YARDIMLAR :

 - Derneğin üyesi olmak. ( Derneğe üye olarak, çalışmalarında, etkinliklerinde görev almak.)
- Ayni Yardımlarda bulunmak.
 ( Güneş evlerimizde barınmakta olan genç kızlarımızın ihtiyaçlarını giderecek mutfak vb. gibi yardımlarda bulunmak.)
- Eğitim bursu. 
( Bir genç kızımızın tüm eğitim masraflarını karşılamak. )
- Link desteği. 
( Internet sitesi üzerinden sitemizin linkini, bannerini yayımlayarak destek vermek.)
İşte bu noktada biz blog yazarları bu yazıyı blogumuzda yayımlayarak destek olabilir. Birimizden olmazsa birimizden mutlaka bu sesi duyan olur.

NAKDİ YARDIMLAR :
- Banka hesabımıza havale yoluyla bağışta bulunmak.
- Dernek merkezimizde nakit bağış.

  Hesap numara bilgilerine BURADAN ulaşabilirsiniz.

İsmini çok iyi bildiğimiz bir çok firma , Lilakutu, Dove, Henkel, Özsüt vb kuruluşlarında içinde olduğu çok güzel bir destek panosu var, BURADAN göz atabilirsiniz.

YARDIM İÇİN ONLAR HAZIRLAR ŞİMDİ SIRA BİZDE. 
Elinizden ne geliyorsa, paylaşarak bile bu zincire bir halka ekleyebilirsiniz hanımlar. Bu kadın olarak bizim görevimiz. O kızları küçücük yaşta sokağa bırakamayız... !'' 

Burdan ceren ablayı tebrik ediyorum , ve şunu söylemek istiyorum . Bu zincire bir halka daha ekleyelim . Üşenmeden paylaşalım . 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yazsanaağğ.