10/23/2012

| Yeni Nesil ''Boyband'' tarzı |


60'lı yıllar ...
Dönemini kasıp kavuran bir grup ; 
The Beatles . 

O dönemde dünyayı kasıp kavuran efsaneleşmiş bir grup.Şarkılarıyla herkesi mest eden bu grubun sembolleşmiş kostümü '' siyah takım elbise ''leri hafızalarımıza ... Beatles grubu vikipedidede denildiği gibi ; 
''Modadan müziğe kadar geniş yelpazede bügünkü gelişime payları büyüktür''  Müzikte çığır açmalarının yanı sıra modada küçümsenmeyecek ölçüde bir payları var.

Kısaca, yeni tabirle o zamanın en iyi hatta son yüzyılın en iyi boyband grubu.


Yıl 2012.
Son 2 yıldır , dünyayı kasıp kavuran milyonlarca hayranı olan bir grup : One Direction 

The Beatles'n aksine daha ''rahat'' takılmayı tercih eden grup.Genellikle spor giyimli görüyoruz.Grup üyelerinin tek tek kendilerine özel tarzları olsada , grubun bir tarz profili olmalı değil mi?

Günümüz gençlerinin  bir bakıma tarz yansıması One Direction.

-Amacım grup karşılaştırması yapmak değildir.Asla karşılaştırılamazlar , deneyim ve başarı bakımındanda.Amacım aradan geçen 50 yıldaki boyband tarz değişimidir.

Siz hangi tarzı seversiniz ?

2 yorum:

 1. ikisi de güzel giyim ya. 1D iyidir. geçenlerde bi dergi onların kolyesini verdi hediye olarak. beatles en iyi grup gelmiş geçmiş ama 1d de günümüzde öyle. hepsi herkes güzel iştee.
  :)

  skyfall yazını da iyi ki yazdın. skyfall oyununu biliyodum ama yazdığını da incelicem. :) pek severim bondu ve bu oyuncuyu. pek yakışıyor. bu hafta başlıyo ingilterede film. bize de amerika ile aynı anda gelecek 9 kasımda.

  bakıyim bu verdiğin linklere.
  :)

  YanıtlaSil
 2. 1dyi fazla sevmem 1-2 şarkısını dinlerim :) beatles candır :)

  -bende skyfall'a gitmeyi düşünüyorumm :)

  YanıtlaSil

Yazsanaağğ.