9/29/2012

Şık Olmanın Belirli Parçaları Varmı dır ?

Öncelikle bu post çok hapşırıklı geçicek.Çok hastayım :/ Başım ağrırken boğazım yanıyo ve hapşırıyorum çokgüzel oldu çokgüzel(!) Aslında upuzuun bilgilendirici bir yazıydı ve bol fotograflı amacım fakat hasta olunca mini bir yazıyla karışınızdayım , neyse başlayalıım !

Aslında bu post fikri Bu gün ne giysem?'i  izlerken aklıma geldi.Kimseye laf çarpmak istemem ama izlerken insanın ağzı açık kalabiliyor  ve nasıl böyle giyinip gelebiliyorlar? dedirtiyor insana...Ülkenin en şık kadınlarından biriyim diyerek bir bluz taytla gelmek var mı? Neyse uzatmıyım.Hakan Akkaya gibi iğneleyebilirim -ki adam çok haklı ben olsam saç baş dalabilirim- , Aslında lafım bluz ve tayta değil onu bile doğru kullanarak şık olabilir insan.. Rengini dokusunu şeklini ve uyumunu iyi bilmek gerekir.

Her insanın bir şıklık tipi vardır(tipi ne la? başka bişi bulamadım ne denirki:/)Belirli parçalardan oluşur , özel bir yere şık olunması gereken bir yere giderken bunlar giyilir.Kadından kadına değişir bu parçalar ... Sizinde böyle belirli parçalarınız varmı yada şöyle diyelim . Sizce Şık Olmanın Belirli Parçaları Varmı dır ? -Yorumlarınızı beklerim- Benimkini sorarsanız bana göre şık olmanın belirli parçaları vardır.Genellik her insanın üzerinde güzel duran şık yapan veya waow dedirten... Bana göre bu renk olarak pastel tonlar,parça olarak sigaret tarzı bir pantolon+İnce /şifonumsu diycem ama ne denirki onlara bilmiyorum/ gömlek , altınada uygun stilettolar , tabi biraz ağır olursa bu pantolonu eğlenceli hale getirilebilir. Ama alttaki hanımkızlarımıza bakın cidden pastel tonlarla romantik detaylarla cidden hoş gözükmüyormu ? 


Lafı uzatmadan , sevgili blogseverler , sizin ''şurda şu kombini yaparım her zaman benim için kurtarıcıdır'' dediğiniz varsa paylaşın belki fikir alışverişi olur ha ?


5 yorum:

 1. geçmiş olsun :)
  benim kurtarıcım kışın deri ceketim, cat botlarım.
  yazın spor ayakkabılarım, jean gömleğim :D
  fularlara da taktım bu aralar :D

  YanıtlaSil
 2. geçmiş olsun.
  bugünler hastalık günleriymiş.
  vitamin, sebze meyve yemek lazımmış.
  ve bol kuruyemiş.
  :)

  ikinci foto grubundaki 2 giysi de çok iyi yaw.
  :)
  özellikle o pastel renkler.
  :)

  ivana sert süper giyiniyo yaw.
  :)

  YanıtlaSil
 3. @blue teşekkürler :)

  @deeptone tamam tamam yerim :)

  YanıtlaSil
 4. benim vazgeçilmezim her zaman etektir :) Elbisedir her durumda etek elbise giyen biir olarak şıklık tanımımda da etekler elbiseler var tabisi :)


  begumyagci.blogspot.com

  YanıtlaSil

Yazsanaağğ.