3/01/2013

The Carrie Diaries #Notlar-Kıyafetler

Ve ve veee , Sex And The City 'nin ikonik karakteri Carrie Bradshaw'ın gençliğinin anlatıldığı TheCarrieDiaries baş-la-dı.Başladı derken çok yeni değil tabii ki.2 ay oldu.Yepyeni bir gossip girl ve sex and the city karışımı bir dizi.Bu sefer ötekiler gibi yapmıyım baştan başlıyım dedim.Ucunu kaçırınca sıkıcı geliyor izleyemiyorum , haftası haftasına izlemeye başladım ilk bölümden beri... Her neyse , bu yazıyı hazırlarken biraz Pelin' ablaya özendiğimde doğrudur.Onun Gossip Girl yazılarına  fekat fekat seyirciler.Ben bir seri hazırlamayacağım , tek bir yazıda inceleme yapıp bitireceğim efendim.


Öncelikle ilk bölümde,kardeşinin beyaz ojeyle batırdığı annesinin çantasını dönüştürmesini çok beğendim Carrie'nin.Yaratıcı ve bir o kadar özel.Ne dersiniz bir DIY projesi çıkarmı hanımlar ? Sadece ojeyle yaptı Carrie bu çantayı.''Bknz*İlkResim*


Öncelikle Carrie Bradshaw 16 yaşında.Avukatlık ofisinde staj yapan , yaşıtlarının abartılı makyaj ve kıyafetlerine rağmen iyi giyinen bir kızcağız.Genelde rengarenk , kat kat , ve desenleri karıştırarak giyiniyoor.

Ben stajdaki ciddi iş kadını hallerindense,günlük hayatındaki o cici kız hallerini daha çok sevdim.İşte giyinmek budur dedirtiyor.Bazı halleri dışında tabiii.


Okul dansına giderken giydiği elbise,markası ; Georges Chakra.Şimdi şu açıdan kıyafeti yorumlayalım.Yıl 1984 , kız 16 yaşında ve o zamanın modasını düşünürsek gayet trend ve hoş.Ama saçlardan gözümü alamıyorum , ah Carrie o saçlara böyle davetlerde bir çözüm yavrucum.Ne yapılır bilemiyorum ama böyle yapılmasın lütfeen.


Arkadaşıyla danstan sonra topukluları atıp spor ayakkabılarını giyerken.Bizimkiler daha platform giycem ben yeaa mezuniyette çak gizel olacaak desin.Desinler daha.Sonra ayakları yara bere içinde eve dönsünler.

Dikkat bundan sonrası birazcık SPOİLER.İzlemeyen bakmasın diyooruuum.

-Diziyi izleyen izleyicilerim canlarım.Diziyi yorumlayalım biraz dimi?Sebestian'mı ? George'mı ? Carrie'ye uygun.Walt'mı daha yakışıklı yoksa Sebestian'mı?Walt yoksa Gay mı?Gay'se ne zaman kabullenecek? Maggie Walt'ı aldattığını söylediğinde Walt ondan ayrılacak mı? Şok şok şook.

-Şimdi benim görüşlerim ; Walt kesinlikle Gay.Gay çıkmazsa gelin benle dalga geçin ama öyle,erkeklere bakışından bile belli.Kabullenemesede GAY !!!!! 
Carrie'yle en çok Sebastian yakışıyor canlar , her ne kadar karizmatik bakış atıyım derken biraz mallaşsada.Bu böyle.
-Öteki meseleye gelirsek te Walt daha yakışıklı Sebastian'dan öyle yani.Walt candıır , kandıır.
Bu arada , Carrie bir moda dergisinde staja başlıyor , babasının ona bulduğu avukatlık stajını bırakıyor.Babasına nasıl söyleyecek? Hayallerinin peşinden koşması mı? Yoksa babası mı?

Her şey yeni bölümlerde,gelin konuşalım canlar.

2 yorum:

  1. ben dizide en çok larissa'yı sevdim! carrie azıcık mıymıy geliyor bana.. bir ara onu da yaz bence :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Larissa tam bi ikon zaten , ona özel bir post ayırıcaam :D

      Sil

Yazsanaağğ.