1/17/2014

Bollywood'a Bağlanmak | Bölüm : 3 | FİLMLER.


Bölümü bırakalı çok olmuş,dedim bari boş boş oturacağıma yazayım.Yazmak güzeldir ! Her zaman ! 
Ne diyorduk ? Geldiik son bölüme ... Asıl filmlerin kendisine ? Bir insan neden bollywood'a bağlanır ? Neden bırakamaz ?

Bollywood saf aşkı anlatır aslında,öpmeden nasıl sevileceğini,aşk'ın sadece ''sex'' den ibaret olmadıgını.Bir insana nasıl aşık olunabileceğini anlatıyor.Ya filmler çok iyi konu olarak,ya da oyuncuları çok ''aşık!'' 
Öhmm.. işine ! 


Aşkı iyi anlatıyor saflığını vs .. Bir o kadarda öğretici aslında,her saniyesinden ders çıkarabileceğiniz filmler üretiyorlar.Ve o kadar mükemmel yapıyorlar ki , bollywood'la tanıstıgınızda 3-4 saat size çok sıkıcı gelsede kaynaştığınızda o 4 saat size yarım saatten farksız geliyor.


Duyguyu çokmu çok hissettiriyorlar ? Öylede değil mi ? Yoksa fangirl hislerimden mi bunlar ? Neden ha ? 
Size Khanlardan yaşlanmayan oyunculardan müziklerden bahsetmiştim.Aslında bu tüm anlattıklarım bu son yazıyı oluşturuyor.


Herşeyiyle mükemmel yapmaya çalışıyorlar,genellikle dublör kullanmıyorlar.İzlerken '' ulan adam 50 yaşına geldi kas yapmış 20lik oğlanı oynuyor,vay be ! '' diyorsun,ben dedim,yani.
Say say bitiremezsin hani.


Srk'un Jab Tak Hai Jaan'da 25 lik bir genci canlandırdıktan sonra 35lik karizma bir bomba imhacıya geçisini görmek,mükemmellik ! Orda kaç yaşındaydı .. 47 ! 
Çoğu sözlüklerde,her ne kadar sıkıcı 4 saat diye geçsede ya da Türklerin sevebileceği türden dümdüz oynamalı aşk filmi diyede tanıtsalar,bollywood severlerin her zaman ilgisini çekecek bollywood.Göz dolduruculuğuyla,müzikleriyle,danslarıyla,oyuncularıyla !


Son olarak yurtdısında çıkan,Türkiye'de çıkması beklenen,Dhoom:3 'ün Malang performansını izlediniz mi ? bu 5 dakikalık performansın 1 ay'a malolduğunu,Aamir khan'ın bu performanstaki tepedeki halkalarla ne kadar uğraştığınız,haplarla ambulanslarla gerçekleştirdiğini biliyormuydunuz ? Mr.perfectionist olmak böyle bir şey ! 

Şimdilik,az ama öz olsun dedim.
Diğer mecralara kaçmam lazım.
Twitter : @mrsdninblogu
Diğer bulundugum bloglar : magazinee.net / mujeril.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yazsanaağğ.