1/04/2014

Farah'ın zirvesi .. '' Kurt Seyit ve Şura''


Allahım bu ne asillik ? O saç baş .. dediğim gibi oyunculuğa öbgzk ' ile başlayan Farah'ın bu ikinci dizisi zirvesi olacak gibi duruyor.. 
Tv severlerinde bildiği gibi yeni yılın ilk dakikalarında günlerce reklamı yapılan o ''aşkın dansı'' nı izledik !Öbgzk'den sonra eğitimi için bir süre tam manasıyla odasına kapanan Farah ne kadar mükemmel olmuş öyle! 
O bakış,o duruş,o dans ediş,o saçlar.
Tarif edemiyorum bile.
Ben kelime ararken siz konusuna bakın bari ;
Edebiyat dünyasına "Uyandıran Aşk" isimli şiir kitabı ile adım atmış olan Nermin Bezmen, bu kez Çarlık Rusyasının debdebeli yaşantısından Bolşevik ihtilali ile İstanbul'a sürüklenen hayatları anlatıyor. 1892'nin Yalta'sından St. Petersburg'un saltanat günlerine, Karpatlar cephesinden ihtilalin cehennemine ve nihayet işgal altındaki İstanbul'a, 1920'lerin Pera'sına, macera dolu bir yolculuk yapacaksınız. Onlarla beraber polkaların, troykaların sihirli alemini, ihtilalin acımasızlığını, parçalanmış Osmanlı İmparatorluğunun son günlerini yaşayacaksınız. Kurt Seyt: Mirza Eminof'un oğlu olarak servet ve ünvanla doğmuştu. Yakışıklıydı, hırslıydı, cesurdu. Çar Nikola'nın Muhafız Alayında genç bir Üsteğmen oluşu onu Bolşeviklerin ölüm listesine dahil etmişti. Kaçarken getirdiği bir taka dolusu silahı Mustafa Kemal'in Kuva-yi Milliyesine teslim ettiğinde, karşılık istemeyecek kadar gururluydu. Hayatına sıfırdan başlarken elinde kalan serveti sadece gururu ve aşkıydı. Shura: Tchaikovsky nağmelerinin romantizmi ile sarılmış karlı bir Moskova gecesinde, henüz onaltısındayken saf güzelliği, beklentisiz aşkı ile Seyit'in dünyasına girdi. Ailesinin ünvanı, serveti onun da ülkesinde kalmasına yardımcı olamadı. Sevdiği erkekle atıldığı bu macerada bir daha hiç göremeyecekleri vatanlarının, ailelerinin, artık yaşamayacakları geçmişlerinin hasretlerini birbirlerinin aşklarında dindirmeye çalıtılar. Büyük bir aşkın, harbin, ihtilalin, hasret ve hüzünlerin hikayesi ile okuyucuyu baştan sona kendine has bir tat, merak ve heyecanla sürükleyen, uzun süren araştırmaların gerçeklikle aktarıldığı bir roman.


Bu nasıl bir uyumdur ayrıca ? Beni bilenler klasik kızlar gibi Kıvançççç diye ölmediğimi bilirler.Fakat KSVS bana Kıvancı sevdirecek gibi.

Dizi Mart'ta starda gösterime giriyor.
Merakla bekliyorum/z. ! 

2 yorum:

  1. Adsız02:12

    kurt seyit ve sura gerçekten güzele benziyor kıvanç öyle şahane güzelliği yok ama iyi bir oyuncu farah Zeynep Abdullah yetenekli, genç, iyi bir oyucu ayrıca sbsv izleyenler bilirler orada çağla karakterini canlandıran dila danışmanı seviyorum çağlayı gıcıklık yaptığı zaman karakterini sevmesem de kendisini seviyorum dila çok iyi bir kız yetenekli iyi güzel genç ve en önemlisi gerçekten iyi biri sbsv dizisi de güzel dila ayrı güzel dila danışman dilam dila güzellik iyilik kurt seyit sura güzel kesin farah kesin oyunculuğunu konuşturacak kaliteli bir yapım olacağı belli farah iyi bir oyuncu dila da

    YanıtlaSil
  2. Adsız02:16

    umarım iyi bir yapım oldu ay yapım farah rolünün hakkını veriyor belli sbsv güzel dila harika izlemeyen varsa sbsv izlemesini tavsiye ederim dilayı sevenlere ve yanında olanlara teşekkürler farah iyi olacak dila mükemmel biri dila yetenekli iyi bir oyuncu hem dansçı hem oyuncu çok iyi dila oyunculuğunu konuşturuyor dila farah demet özellikle dila iyi önemli olan sağlıklı olmak gerisi olur iyi olalım

    YanıtlaSil

Yazsanaağğ.