7/04/2014

İzledim : Ishaqzaade

Bollywood bağımlılıgımı öğrenen öğrendi zaten.Sen hala öğrenmediysen bunu okuyan insan .. Öğren o zaman.

Böyle film yazılarıyla devammı etsem diye düşünmüyor değilim nede olsa son zamanlarda yaptıgım tek insancıl faaliyet film izlemek,tatile gittiğim yerde bile !

Neyse filmimiz Ishaqzaade ( Çılgın aşıklar ).Başrolümüz Arjun Kapoor'un çıkış filmi ( Bu çocuk beni çok çekiyo ! çok yakısıklıda değil aslında ama sıfata bak ya ! ** ) Filmin ana teması müslüman bir kadınla hindu adamın arasında geçen aşk hikayesi.Bir yere size sıkıcı bir aşk hikayesi gibi gelsede '' intermission'' yani perde arasında bombayı vurup filmin akışını 180 derece değiştiriyor  yönetmen.

Arjun'un karakteri Parma tabiri caizse çok kro bir karakter olarak gelsede sizlere en başta,annesine olan bağlılığı -ki filmin bir bölümünde annesinin isteği üzerine tüm hayatını değiştiriyor neys spoiler vermiyim-

Kadın başrol oyuncumuz Parineeti yani Zoya ise erkek gibi kadın dediklerimizden .. Tuttugunu koparan,aşkı için silahlarını önüne atlayabilecek biri.Korkusuz.


İşte din farklılıkları .. düşman ailenin çocukları .. vs. vs. Çok spoiler vermemeye çalısıyorum anlatırsam filmi anlatırım sonuna kadar ^^


                                      

Filmin sevdigim hatta en çok sevdigim müziği ! Hem aşklarının nasıl alevlendiginin hemde -benimiçin-Arjun'un mükemmelliğini nasıl konusturdugunun şarkısı *-*
Sözleride çok güzel ;

Birds of troubles, mad lovers,
Will fly the heart in a jiffy, mad lovers..
To try love, mad lovers,
flutter their wings again, mad lovers..

Türkçesini bulamadım yazılı fakat ingilizce çevirilmiş hali bile mükemmelken ?


Diğer favorim '' Pareshaan '' Kızımız Zoya'nın nasıl aşık oldugunu anlatıyor .. Genellersek bir genç kız aşık oldugunda nasıl bulutlara çıkar ? Sevdigim bölümü ise Parma'nın Zoya'yı telafuz edemeyip Joya diye hitap etmesi.

Ama dedigim gibi intermission bölümü sizi şoka sokup çıkarıyor..Ben bu kadarını diyim izlemek size düşsün.Umarım bu yazıyı görüp izleyen olur :) Diğer yazıda görüşmek üzere !

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yazsanaağğ.